Zülküf Gezen’in ailesi Leyla Güven’i ziyaret etti

Cezavinde yaşamına son veren Zülküf Gezen’in ailesi, açlık grevindeki HDP milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti. Güven, anne Havva Gezen’e “Senin yüreğin yandı, başka annelerin yüreği yanmasın” dedi. 

Abdullah Öcalan’a tecride son verilmesi talebiyle açlık grevindeyken yaşamına son veren Zülküf Gezen’in ailesi, 132 gündür açlık grevinde olan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti. Havva Gezen’e sarılarak uzun süre ağlayan Güven, “Senin yüreğin yandı, başka annelerin yüreği yanmasın” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın ailesi ve avukatlarıyla görüşmesine izin verilmemesini protesto amacıyla Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde yaşamına son veren Zülküf Gezen’in ailesi, 132 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti.

Gezen’in annesi Havva Gezen ve babası Şehmuz Gezen ile amcası Ahmet Gezen’in odaya girmesiyle Leyla Güven gözyaşlarına hakim olamadı. Güven, Havva Gezen’e sarılarak uzun süre ağladı.

Gezen’in ailesine başsağlığı dileyen Güven, “Ben zindandan geliyorum. Zindan duyguları çok farklıdır. Zindanda bulunan yoldaşların moralli olması için güçlü bir şekilde direniyorum. Zülküf’ün bu ağır yükü üstleneceğini bilemedim” ifadelerini kullandı.

Havva Gezen’in elini tutan Güven, “Senin yüreğin yandı, başka annelerin yüreği yanmasın” dedi.

Yerleştirilmiş video

Fehim Işık@Fehim_Isik

Tecriti protesto için yaşamına son veren ‘in ailesi ‘i ziyaret etti.
(İnsan bazı durumlarda sadece bilgi verebiliyor. Sözün tükendiği anlarda yorum yapılmıyor. Bu da öyle bir şey. Belki de görüntünün kendisi yorum. Bir diğer anlatımla; inanç ve kararlılık.)

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir