Ziraat Bankası: İnşaata destek vereceğiz

Ziraat Bankası’ndan açıklama: Yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullandıracağız.

İnşaat sektöründe büyük bir durgunluk yaşanırken ve konkordato haberleri peş peşe gelirken kamu bankası Ziraat aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullandıracağını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada, “Ekonomimizin lokomotifi konumunda olan konut/inşaat sektörüne yönelik uzun yıllardır etkin finansal çözümler sunmaktayız. Bu kapsamda, Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır” denildi.

‘FİRMALAR DA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN’

Açıklamada kredi koşulları ile ilgili ayrıca şu bilgi verildi: “Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak yansıtılacaktır.”

Kaynak: DUVAR

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…