YSK’nin İstanbul seçimlerini iptal etmesine karşı protesto yürüyüşleri sürüyor. YSK kararı bu akşam İstanbul’un bir çok ilçesinde düzenlenen yürüyüşlerle protesto edildi.

Yerleştirilmiş video

Halkevleri@Halkevleri

YSK kararını 2 gündür düzenledikleri yürüyüşlere protesto eden Kadıköylüler, bu akşam düzenledikleri yürüyüşü bando eşliğinde gerçekleştirdi.

Yerleştirilmiş video

Kadıköy Halkevi@kadikoyhalkevi

Hukuksuz YSK kararını kabul etmeyen, demokratik seçme hakkını savunan iradelerine sahip çıkan Kadıköylüler 3.günde sloganlarla sokakta.

Her geçen an daha da kalabalıklaşan yürüyüş sırasında, ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartı açan Kadıköylüler ‘Hırsız AKP, işbirlikçi YSK’ sloganlarıyla eylemlerini gece yarısına kadar sürdürdü.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Halkevleri@Halkevleri

İKİTELLİ HALKI DA SOKAĞA ÇIKTI

Ellerindeki ‘İkitelli Halkı’ imzalı pankartla yürüyen yurttaşlar, AKP ve YSK’ye karşı yürüken ‘Faşizme karşı omuz omuza’ ve ‘İrademize sahip çıkıyoruz’ sloganları attı.

YSK’nin kararına karşı Nurtepe’de sokaüa çıkan halk, ‘Hak Hukuk Adalet’ sloganlarıyla yürüdü.

FATİH HALKI DA YSK KARARINA KARŞI YÜRÜDÜ

YSK kararına bir itiraz da Fatih’ten yükseldi. Çevre Tiyatrosu önünde bir araya gelen Fatihliler, ‘Çal çal nereye kadar’ diyerek Şehremini meydanına kadar yürüdü. Pencerelerden ıslık ve alkışlarla yürüyüşe destek veren semt sakinleri ‘yarın biz de sokaklardayız’ dedi.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…