YSK, TRT’nin canlı yayın başvurusunu reddetti

TRT, İstanbul ve Ankara’da sayımı devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), İstanbul ve Ankara’da sayımı devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuruda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu, başvuruyu reddederek, sadece sayım noktalarında görüntü almaya izin verdi.

TRT’den yapılan açıklamada, sayımı devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için YSK’ya başvuruda bulunulduğu belirtildi. TRT’nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurulunuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülen bu süreçte kamuoyunun gerçek dışı haber ve yorumlarla yanıltılmaması ve doğru bilgilendirilmesi bakımından, yeniden sayım işlemlerinin, sayımların yapıldığı İstanbul ve Ankara’daki sandık başlarından kanallarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınla kamuoyuna aktarılmasının yararlı olacağı değerlendirilmektedir. Kamu yararı ve kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan Kurumumuza, bu yayınların ivedilikle yapabilmesi hususunda gerekli iznin verilmesini Kurulunuzdan saygılarımızla arz ederiz.”

Ayrıca başvurunun, YSK tarafından değerlendirilme sürecinin devam edildiği belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu ise başvuruyu reddederek, sayım noktalarında görüntü almaya izin verdi.

Kaynak: ARTI GERÇEK

İlginizi çekebilir