Yoksulluğun fotoğrafını paylaşmıştı: Görevinden alınan öğretmen için umut

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yoksul öğrencisinin battaniyeden dikilen çantasını paylaştıktan sonra görevden alınan öğretmenin görevine dönmesi konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan olumlu işaretler aldığını söyledi.

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Çakırlı Köyü’ndeki ilköğretim okulunda görev yapan Selvan Erek isimli öğretmen, sırtında battaniyeden yapılmış bir çanta bulunan öğrencisinin fotoğrafını sosyal medyandan paylaşmıştı.

Selvan öğretmen fotoğrafla paylaştığı mesajda maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrencisine çanta alınamadığını, bu yüzden ailesinin battaniyeden çanta diktiğini aktarmıştı. Ancak Selvan öğretmen fotoğraf nedeniyle görevinden alınmıştı.

Konuyu takip eden HDP Kocaeli milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Gergerlioğlu’ndan olumlu bir haber geldi. Gergerlioğlu sosyal medyadan paylaştığı mesajda Selvan öğretmenin durumunu anlatmak için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştüğünü ve bakanın olumlu yönde karar vereceğini umduğunu söyledi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Gergerlioğlu’nun mesajı şöyle:

“Muş Korkut, Wanık mezrasındaki bir öğrenciye yoksulluktan annesi battaniyeden çanta yapmış ve öğretmen gündem yapmış yardım için ve öğretmen görevden alınmış. Görevine dönmesi için hem TBMM’de gündem ettim hem de MEB Bakanıyla görüştüm, olumluydu. Görevine döneceğini umuyorum”

 

Kaynak :Diken

İlginizi çekebilir