Özgür Denizli

Yatağan Termik Santrali’nde göçük altında kalan ikinci işçinin de cansız bedenine ulaşıldı

Yatağan Termik Santrali’nde 19 Temmuz’da kömür bant sisteminin çökmesi sonucu göçük oluşmuştu.  Arama kurtarma çalışmaları sırasında göçük altında ikinci işçinin de cansız bedenine ulaşıldı

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’nin fabrikasında dün (19 Temmuz) kazanları besleyen kömür bant sisteminin çökmüştü. Meydana gelen olayda 9 işçinin yaralandığı ve hastaneye sev edildiği, 2 işçinin ise metal yığını altında kalmıştı.

Akşam saatlerinde çalışmalar devam ederken göçük altında kalan işçilerden birisinin cansız bedenine ulaşıldı. Bugün (20 Temmuz) sabah saatlerinde ise göçük altındaki diğer işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.

Başsavcılıktan açıklama: Soruşturma başlatıldı

DHA’nın haberine göre, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Yatağan Enerji Üretim Santrali’nde meydana gelen ve 2 işçinin hayatını kaybetmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Arama-Kurtarma çalışmalarında göçük altında kalan 9 vatandaşımız kurtarılmış, yaralılardan 3 kişinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesi’nde tedavileri devam etmekte olup, diğer 6 yaralı vatandaşımız ise tedavileri tamamlanarak taburcu edilmişlerdir. Göçük altında kalan Sezgin Kılıç ve Seray Şimşek isimli 2 işçinin ise arama-kurtarma çalışmaları kapsamında Seray Şimşek’in cansız bedenine saat 22:30 sıralarında ulaşılmış, ölü muayenesi işlemleri gerçekleştirilmiştir. Göçük altında kalan diğer vatandaşımız Sezgin Kılıç için arama kurtarma çalışmalarına devam edilmiş 20 Temmuz 2018 günü saat 09.00 civarlarında Sezgin Kılıç’ın cansız bedenine ulaşılmış ve ölü muayenesi işlemleri yapılmıştır. Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından; meydana gelen kaza olayı tüm yönleriyle incelerek soruşturma işlemleri titizlikle yerine getirilmektedir.

Exit mobile version