Yandaş yazar Fatih Tezcan’ın Fransa’daki ‘sarı yelekliler’le ilgili paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan, Fransa’da akaryakıt zamlarıyla başlayan protestoların simgesi haline gelen sarı iş yeleklerinde indirim yapıldığını iddia etti. Tezcan, eylemlerin başladığı 17 Kasım tarihinden itibaren Türkiye’de bu yelekleri alan herkesin terör şüphelisi olduğunu ileri sürdü.

TOPTAN ALIM OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Bir alışveriş sitesinin sarı iş yeleklerinde indirim yaptığını söyleyen Tezcan, toplu alımların yapıldığını iddia ederek sosyal paylaşım sitesi Twitter’da şu ifadeleri kullandı:

‘SARI YELEK ALAN HERKES TERÖR ŞÜPHELİSİDİR’

— Fâtih Tezcan (@fatihtezcan

“Sarı yeleklerde yüzde 79 indirim yapılmış ve Türkiye’de çok miktarda alınmış iddiası üzerine firma ile görüştüm, biz indirim yapmadık, hepsiburada yapmış, diyorlar. Fark etmez. Fransa’da ilk eylem günü olan 17 Kasım 2018’den sonra Türkiye’de sarı yelek alan herkes terör şüphelisidir.”

”Sarı yeleklerde %79 indirim yapılmış ve Türkiye’de çok miktarda alınmış” iddiası üzerine firma ile görüştüm, biz indirim yapmadık, hepsiburada yapmış, diyorlar.
Fark etmez.
Fransa’da ilk eylem günü olan 17 Kasım 2018’den sonra Türkiye’de sarı yelek alan herkes Terör Şüphelisidir!”

Tezcan’ın söz konusu paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Kaynak :İlerihaber
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…