“Yalakalığın değil sadakatin sonucu” Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi oluyor

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev alacağını açıkladı. Kendisi hakkında eleştirilere de yanıt veren Arınç, yeni görevini Erdoğan’a yalakalık yaparak değil “sadakati” nedeniyle aldığını söyledi

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi oluyor: “Yalakalığın değil sadakatin sonucu”

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 15 Mayıs’ta oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu’nun ilk üyesi belli oldu.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, 2002-2015 arasında AKP’de TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Bülent Arınç, memleketi Manisa’da aile dostları ile iftar yemeğinde yeni kurulda görev alacağını açıkladı.

Arınç, Erdoğan’ın kendisini Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atayacağını söyledi.

Yeni görevini açıklamasının ardından uzun süre alkışlarla destek gören Arınç, şunları söyledi:

Her yerde her şeyi konuşmak doğru değildir. Ama önemli olan konuşulacak yerde konuşmak, susulacak yerde susmaktır. Konuşulacak yerde susar, susulacak yerde konuşursanız o da çok ters olur. Sizden bir şey sorulduğu zaman doğruyu söylemek zorundayız. Efendim doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Onuncu köy olur. Ne olacak, kovarlarsa kovsunlar.

“Yalakalık değil, sadakat”

Şimdi kim bilir benim hakkımda tweet atanlar ne düşünüyorlardır. Biz yok olmuştuk. Bitmiştik. Ezilmiştik. Çürümüştük. Düşünebiliyor musunuz biz Cumhurbaşkanımızın yanında Başdanışmanlık falan değil, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Başkanın kendisi olacak biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil. Allah’a hamdolsun.

4 yıldır aktif görevi yok

Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül ile birlikte AKP’nin kurucuları içinde yer alan Arınç, zaman zaman “özeleştirileri” ile parti içinde bazı grupların tepkisine neden olmuştu.

Arınç, 2014 yılında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ilişkin “Parsel parsel Ankara’yı sattı” sözlerini sarf etmişti.

Gündeme ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Arınç, en son Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün yeni parti kuracağı iddiaları için “Ben bunlarla ilgilenmiyorum, ama okudukça endişe ediyorum. Parti kurabilirler mi, gelişmelere bakılırsa kuracaklar gibi. Toparlamak bize düşer. Başımızdakilere duyurulur, yumuşak dil kullanın, hepsini kucaklayın” ifadesini kullanmıştı.

3 dönem kuralı gereği 2015’te AKP’den aday olamayan Bülent Arınç’ın 4 yıldır aktif görevi yoktu.

Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç halen AKP İstanbul milletvekili olarak görev yapıyor.

Kaynak: Sendika.Org

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…