WhatsApp gizlilik sözleşmesini erteledi

WhatsApp’tan yapılan açıklamada gizlilik sözleşmesinin uygulanmasının üç ay ertelendiği duyuruldu.

Tartışmalara neden olan ve WhatsApp’ın kullanıcıların verilerini Facebook’la paylaşmasını içeren gizlilik sözleşmesi üç ay süreyle ertelendi.

WhatsApp, kullanıcılarına sözleşmeyi imzalamak için son süre olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının kapatılmayacağını açıkladı.

Söz konusu güncellemenin Facebook ile veri paylaşma yeteneğini genişletmeyeceğini savunan WhatsApp’ın açıklamasında özetle şöyle denildi:

“Güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor.

“Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da, gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini ve insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemli. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma yeteneğimizi genişletmez.

“Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için daha çok şey yapacağız.

“Ardından, 15 Mayıs’ta yeni iş seçenekleri sunulmadan önce, politikayı kendi hızlarında gözden geçirmek için insanlara kademeli olarak gideceğiz.”

Kaynak: BİANET

İlginizi çekebilir