Uşşaki tarikatı şeyhi çocuk istismarından tutuklandı, müritler şikayet eden babayı dövdü

Uşşaki tarikatının şeyhi Fatih Nurullah, müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismardan tutuklandı.

“Hele bir İslam Devleti kurulsun, en güzel sarığı biz sarıp en güzel cübbeyi biz giyeceğiz” diyen Uşşaki Tarikatı Şeyhi Fatih Nurullah bir müridinin 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği için tutuklandı. Tarikat üyeleri ise şikayetçi babayı dövdü.

Uşşaki şeyhi Nurullah’ın ‘Başörtü meselesi çözüldü değil mi? Tayyip Bey ‘bekleyin’ dedi, Ayasofya açıldı. Sarık ve cübbe de… Vakti gelir’ dedi. Müritlerinden sabırlı olmalarını istedi.

Odatv’den Sami Menteş’e konuşan görgü tanıkları, Nurullah’ın da yaşadığı dergahlarının bulunduğu Sakarya’nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesindeki binaya jandarmanın ve ardından birkaç kişinin geldiğini yaşanan tartışmadan sonra tarikat mensuplarının jandarmaların yanındaki bir adama saldırdığını söyledi. Görgü tanıkları, jandarmanın biber gazı dahi kullanmasına rağmen, müritlerin saldırısını güçlükle durdurabildiklerini anlattı. Kavganın ardından Fatih Nurullah gözaltına alındı.

ÇOCUĞUN BABASI DARP EDİLDİ

Jandarmaların Nurullah’ı gözaltına alma sebebinin, yakın zamana kadar annesiyle dergahta bulunan 12 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismar ihbarıydı. Jandarmanın yanında müritlerin saldırısına uğrayan kişinin de çocuğunun babasıydı. Habere göre, babanın omzu kırıldı, belinde ve kolunda yaralar var.

Nurullah’ın gözaltına alınmasının ardından soruşturmayı yürüten Akyazı Cumhuriyet Savcısı, tacize uğrayan küçük kızın ifadesine başvurdu. Çocuk İzleme Merkezi, uzmanların eşliğinde alınan ifadesinde 12 yaşındaki Y. A. yaşadıklarını detaylarıyla anlatırken istismarın daha önce de tekrarlandığı ortaya çıktı.

12 yaşındaki Y.A., söz konusu dergahta 10 yaşında bir kız çocuğunun daha Nurullah tarafından istismar edildiğini söyledi. İfadede bulunan uzman da habere göre çocuğun ifadesinin güvenilir olduğunu söyledi.

TUTUKLANDI

Perşembe akşam gözaltına alınan Fatih Nurullah, Pazartesi mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, Nurullah’ın tutuklanmasına karar verdi. Dava dosyasında Y.A.’nın ifadesinin haricinde Fatih Nurullah’ın Y.A.’nın babasıyla yaptığı ve yaşananları kısmen de olsa itiraf ettiği telefon görüşmesine ait ses kaydının olduğu da öğrenildi.

Habere göre Y.A.’nın ailesinin can güvenliklerinden endişeli ve çaresiz olduklarını söyledi. Tarikat müritlerinin aileyi, küçük kızın ifadesini değiştirmesi için ölümle tehdit ettiği de iddia edildi.

Diyanet’ten cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi hakkında açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuğa cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi hakkında yaptığı açıklamada, ‘Herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz’ ifadelerini kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Sakarya’da 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’a ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz” denildi.
İLGİLİ HABER
Uşşaki tarikatı şeyhi çocuk istismarından tutuklandı, müritler şikayet eden babayı dövdü

Uşşaki tarikatı şeyhi çocuk istismarından tutuklandı, müritler şikayet eden babayı dövdü

Uşşaki tarikatının şeyhi Fatih Nurullah, müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismardan tutuklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:”Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz;

Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nusrullah’ın, 12 yaşındaki bir çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı görgü tanıklarının ve diğer öğrencilerin ifadeleri sonrasında ortaya çıkmıştı. Tarikatçılar, çocuğun babasını darp etmiş, baba ile tarikat şeyhi arasındaki telefon konuşmaları ortaya çıkmıştı.

Uşşaki tarikatı şeyhinin cinsel istismarı itiraf ettiği ses kayıtları ortaya çıktı

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir