Ürosan’da grev kazandı!

Tekirdağ’da bulunan Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Ürosan’da anlaşma sağlandı, 18 Aralık’ta başlayan grev kazanımla sona erdi.

Petrol İş Sendikası’nın yetkili olduğu fabrikada patron ile işçiler arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamayınca işçiler 7 gün önce greve çıkmıştı.  Patronun 490 TL brüt zam önerisine grevle cevap veren Petrol-İş Sendikası üyesi işçiler Eylül ayından itibaren geçerli olacak sözleşmeye göre ücretlere brüt seyyanen 650 lira, ikinci yıl enflasyon artı yüzde 1 zam kazandı. Bayram ve izin ikramiyesi 600 liraya, aile yardımı 125 liraya ve gıda çeki de toplam 880 liraya çıktı.

Dün geç saatlere kadar süren görüşmeler sonucu patron geri adım atmak zorunda kaldı ve anlaşma sağlandı.

Tekirdağ’da bulunan, ülkenin en eski sünger üreticilerinden olan Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Ürosan’da patronun, enflasyon oranının altında zam dayatmasıyla işçiler greve çıkmıştı. Grevin 7. gününde anlaşma sağlandı. Eylül ayından itibaren geçerli olacak sözleşmeye göre ücretlere brüt seyyanen 650 lira, ikinci yıl enflasyon artı yüzde 1 zam yapıldı. Bayram ve izin ikramiyesi 600 liraya, aile yardımı 125 liraya ve gıda çeki de toplam 880 liraya çıktı.

Kaynak: Gazete Fersude

İlginizi çekebilir