um:ag’tan Çocuklar İçin ‘Yazma Oyunları’ Atölyesi

Yazma Oyunları Atölyesi, disiplinlerarası bir yazma etkinliği olarak çocuğun bilişsel, duyusal ve hareketsel beceri alanlarına ve kazanımlarına yönelik, Eylül Kuzgunbay tarafından geliştirildi.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) çocuklar için yazma oyunları atölyesi devam ediyor.

Yazma Oyunları Atölyesi, disiplinlerarası bir yazma etkinliği olarak çocuğun bilişsel, duyusal ve hareketsel beceri alanlarına ve kazanımlarına yönelik, Eylül Kuzgunbay tarafından geliştirildi. Atölyede yazma edimi birçok sanat disipliniyle bir arada gerçekleşiyor.

Eylül Kuzgunbay’la Yazma Oyunları Atölyesi’nde yazma etkinliğini dramayla, resimle, müzikle, heykelle ve diğer sanat disiplinleriyle birleştirecek olan çocuklar kendilerini, duygularını ve ihtiyaçlarını yaratıcı bir şekilde ifade edecekler. Çocuklar, soyut ve somut kavramlar arasında ilişki kuracaklar.

‘Yazma Oyunları’, çocuk edebiyatına ait örnek kitaplar çerçevesinde, okunan ya da bir kısmı dramatize edilen çocuk kitaplarının karakterlerinin başka bir dramatik kurgu ve başka bir dramatik mekan içerisinde ‘yeniden yazılması ya da karakterlerin ‘canlandırılması’nı kapsıyor.

İlki geçen hafta Behiç Ak’ın “Ben Ne Zaman Doğdum” kitabı üzerinden ilerleyen çalışmanın 2. hafta atölyesi, 3 Mart 2019’da Behiç Ak’ın “Tombiş Maskeli Baloya Katılmak İstemiyor!”, 3. hatfa atölyesi 10 Mart Pazar günü Sevim Ak’ın “Gemici Dedem” kitapları ve 4. hafta atölyesi ise 17 Mart Pazar günü “Çocuk ve Kediler” konusu üzerinden ilerleyecek.

Yazma Oyunları Atölyesi, 7-10 yaş ya da 10-13 yaş aralığı için iki ayrı yaş kategorisini kapsıyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için burayı tıklayınız.

Kaynak: BİANET

İlginizi çekebilir