Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2 Temmuz’da başlıyor

10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 2 Temmuz’da başlıyor. Festivale bu yıl Rusya’daki Bolşoy Tiyatrosu’nun solistleri de katılacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali bu yıl 2-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival, Ankara Devlet Opera ve Balesinin 2 ve 3 Temmuz’da sahneleyeceği ‘Turandot’ operasıyla İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ünlü İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu eserin başrolünü, 2 Temmuz’da Koreli solist Lilla Lee, 3 Temmuz’da ise Kazak solist Zhupar Gabdullina seslendirecek.

Bolşoy Tiyatrosu da geliyor

Festivalde bu yıl Bolşoy Tiyatrosu solistleri de yer alacak. ‘Bolşoy Solistleri Gala Konseri’ 13 ve 14 Temmuz’da düzenlenecek.

Konserde, alanlarında uluslararası birçok ödülün sahibi soprano Anna Nechaeva, mezzosoprano Yulia Mazurova, tenor Fyodor Ataskevich ve bariton Pavel Yankovsky, sevilen ve bilinen ünlü operalardan arya ile düetler seslendirecek.

Seslendirilecek operalar arasında Sevil Berberi, Il Trovatore, Carmen, Maskeli Balo, La Forza del Destino, Samson ve Dalila, Manon Lescaut, Don Carlo, Don Giovanni, Hoffman’ın Masalları, Turandot ve La Traviata yer alıyor.

Kaynak: KARINCA

İlginizi çekebilir