Ankara Mamak’ta ücretleri ödenmediği için direnişte olan TOKİ işçileri gözaltına alındı

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Gülseren TOKİ konutları inşaatında çalışan ve ücretleri 2 yıldır ödenmediği gerekçesiyle 22 Kasım’dan bu yana şantiye önünde nöbette olan inşaat işçilerine bu gece polis müdahale etti. Alanda bulunan 7 işçi gözaltına alındı. Polis işçilerin çadırlarını da dağıttı.

İşçiler yarın saat 13.00’da TOKİ önünde basın açıklaması yapacaktı.

TOKİ işçileri eylemde: “İki yıldır ücretlerimiz ödenmiyor”

Ankara’da TOKİ inşaatında çalışan inşaat işçileri, iki yıldır ödenmeyen ücretlerinin derhal ödenmesi talebiyle şantiye önünde nöbete başladı

Her ne kadar AKP tarafından “Ekonomik kriz yok” denilse de krizin yarattığı yıkımın faturası emekçi halka kesiliyor. Bu sefer ki örnek ise seçimlerin ardından Tayyip Erdoğan’ın yemin ettiği sırada yayımlanan uyum kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan TOKİ’den.

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Gülseren TOKİ konutları inşaatında çalışan inşaat işçilerinin ücretleri 2 yıldır ödenmiyor. Ücretleri ödenmeyen işçiler ise şantiyenin önünde iki gündür “2 yıldır ‘TOKİ’ emeğimizi sömürüyor” ve “İşçiyiz mağduruz” pankartlarıyla nöbette. Nöbet tutan işçi sayısı 10 olsa da ücretleri ödenmeyen çok sayıda işçi bulunuyor.

Kaynak: Sendika.org

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…