Türkiye Kadın Buluşması: “Bu buluşma bizim için başlangıçtı”

“Kadınlar Birlikte Güçlü” çağrısıyla dün başlayan Türkiye Kadın Buluşması ikinci gün programı bugün tamamlandı. Kadınlar “Bu buluşma bir başlangıçtı” diyerek atölyelerde önerilen fikirlerin illerde tartışılacağını belirtti

Türkiye’nin pek çok ilinden İstanbul’a gelen yüzlerce kadın dün Beşiktaş’taki Fulya Sanat Merkezi’nde buluşarak, kadınları neden bir araya geldiğini ve bundan sonraki süreçte birlikte mücadele olanaklarını tartıştı.

Dün atölyelere bölünerek tartışmaları yürüten kadınlar, bugünkü programda atölyelerden çıkarılan sonuçları konuştu.

Program devam ederken Sendika.Org’a konuşan Bodrum Kadın Dayanışması’ndan Figan Erozan, yapılan toplantıyı çok önemsediğini belirterek “Çünkü farklı illerde ve örgütlerde yer alan kadınlar bir araya geldi ve kendi kaderlerini konuştular. Bundan sonraki süreci nasıl var etmek istiyorlar ve nasıl bir Türkiye’de yaşamak istiyorlar sorularını konuştular. Dolayısıyla bu çok değerliydi” dedi.

Buluşmaya Van’dan katılan Songül Özünver de KHK ile kapatılan bir derneğin üyesi olduğunu belirterek kadın dayanışması vurgusu yaptı. Özünver, “Biz bölünürsek yok oluruz, birleşirsek var oluruz. Birlikte güçlü olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Katre Kadın Oluşumu’ndan Fatma Bayram da toplantılara heyecanla geldiklerini belirterek atölyelerdeki çalışmalar ile birçok eksikliğin farkına vardığını söyledi.

Kaynak: Sendika.org

 

 

 

 

İlginizi çekebilir