Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay kur krizine dair yaptığı açıklamada “İşçilerimiz bugün de elini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir” ifadelerini kullandı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ABD yaptırımları ile birlikte yaşanan kur krizine dair açıklamada bulundu. Sermayedarlar kemer sıkma politikaları ile beraber kendi kârları için güvence talep ederken Atalay, yaptığı açıklama ile sermaye gruplarından farklı bir şey söylemedi.

“Türk-İş olarak sorumluluğumuzu yerine getirmeye hazır olduğumuzu herkese duyurmak istiyoruz” şeklinde konuşan Atalay konuşmasının devamında “İşçilerimiz bugün de elini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Ergün Atalay konuşmasının devamında şunları kaydetti:

”Türk halkı birlik ve beraberliğini koruyarak daha önce birçok sorun ve krizin üstesinden gelmiştir. Bugün yaşadığımız olumsuz tablonun da geride kalacağına inanıyoruz. İşçisinden işverenine, medyadan sivil toplum örgütlerine kadar herkese büyük sorumluluk düşmektedir. Kimsenin “bana bir şey olamaz”, “benim keyfim yerinde” deme lüksü yoktur. Herkes ülke üzerinde oynanmak istenen oyunun farkında olmalıdır. Türkiye’nin kalkınmasında, ekonomik gelişmesinde işçilerin alın teri bulunmaktadır. Geçmişte tüm olumsuzluklara rağmen, özveriyle üretim sürdürülmüş ve iş yerlerine sahip çıkılmıştır. İşçilerimiz bugün de elini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir. Kaliteli ve verimli üretim için çalışacaktır. Mesele memleket meselesi olduğunda tutumumuz herkes tarafından bilinmektedir.”

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…