TTB’DEN DEFNE DEVLET HASTANESİ’NE ZİYARET “Sadece poliklinik hizmeti var, inşaat sürüyor”

Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden TTB, Hatay Tabip Odası ve SES heyeti, hastanede sadece poliklinik hizmeti verildiğini belirtti ve devam eden inşaat çalışmalarına ilişkin video yayımladı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Hatay Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) heyeti, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı bileşenleri tarafından 21 Mayıs’ta açılışı yapılan Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

TTB, dün (22 Mayıs) yapılan ziyarete ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda hastanede sadece poliklinik hizmeti verildiğini ve inşaat çalışmalarının sürdüğünü belirtti:

“TTB ve Hatay Tabip Odası, 21 Mayıs’ta açılışı yapılan Defne Devlet Hastanesi’nde hekimler/sağlık emekçileri ve başhekimle görüştü, yaşanan sorunların çözümü üzerine fikir alışverişinde bulundu. Öte yandan hastanede inşaatın sürdüğü ve sadece poliklinik hizmeti verilebildiği gözlemlendi.

Sağlık birimlerinin tamamlanmadan hizmete açılması halkın, sağlık emekçilerinin ve inşaatta çalışan işçilerin sağlığı ile iş güvenliğini tehdit etmektedir. Sağlık birimleri bina, teknik ve sağlık ekipmanları, hekim ve sağlık personeli tamamlanarak hizmete açılmalıdır.”

TTB Aile Hekimliği Kolu ise Twitter hesabından Defne Devlet Hastanesi’nde devam eden inşaat çalışmalarına ilişkin görüntüler yayımladı.

Kaynak: Bianet

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…