Türk Tabipleri Birliği’nde (TTB) yapılan seçimi, “Etkin Demokratik TTB” grubu kazandı. TTB Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel, listenin oyların yüzde 70’ini aldığını belirtti.

3 gün süren TTB 69’uncu Büyük Kongresi, pazar günü yapılan seçimlerin ardından sona erdi. Mevcut yönetimden adayların olduğu Etkin Demokratik TTB, Bağımsız Hekimler Birliği ve Halkçı Doktorlar listeleri seçimlere katıldı.

Bağımsız Hekimler Birliği listesinde eski ve yeni Denizli Tabip Odası yönetim kurulu üyelerinden Gökhan Önem ve Meral Alten de yer aldı. Prof.Dr.Gökhan Önem’in sürükleyici olduğu Bağımsız Hekimler Birliği bir kez daha hüsrana uğradı.

Seçimi Etkin Demokratik TTB listesi açık ara farkla kazandı. Böylelikle ”Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur” diyen TTB Merkez Konseyi hekimlerden büyük onay almış oldu.

Kazanan listenin merkez konsey adayları ise şöyle: Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Çetin Atasoy, Gülriz Erişgen, Ali Çerkezoğlu, Samet Mengüç, Yaşar Ulutaş, Halis Yerlikaya, Ayfer Horasan, Mübetcel İlhan, Bülent Nazım Yılmaz.

https://www.pscp.tv/w/be1XIzF6WUViR3dBUlBiUWV8MXlvS01WUll2bmpHUSgw8wldrzlng0pv5B7JywH3MNvHZ4Pm1OAZcR–uHyD?t=13s

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…