Köylerine kurulmak istenen JES projesinin ÇED sürecinin sonlandırılmasını sağlayan Tire Başköylü yurttaşlar zafer şenliği düzenledi.

2 ayı aşkın süredir direnerek köylerine kurulmak istenen JES projesinin ÇED sürecinin sonlandırılmasını sağlayan İzmir’in Tire ilçesine bağlı Başköy’de yaşayan yurttaşlar zafer şenliği düzenledi. Geçim kaynakları büyük oranda incir ve zeytin üreticiliği olan Başköylüler, köyün hemen girişine yapılmak istenen JES’e karşı büyük bir direniş sergilediler. Kararlı direnişleri sonrası Tire Kaymakamı’nın JES firmasının ÇED sürecinin sonlandırıldığını açıklaması üzerini Başköylüler, başarılarını şenlikle kutladılar.

Geçim kaynakları büyük oranda incir ve zeytin üreticiliği olan Başköylüler, köyün hemen girişine yapılmak istenen JES’e karşı büyük bir direniş sergiledi. Kararlı direnişleri sonrası Tire Kaymakamı’nın JES firmasının ÇED sürecinin sonlandırıldığını açıklaması üzerine Başköylüler, başarılarını şenlikle kutladılar.

Başköylülere EGEÇEP bileşenleri, Ege’nin çeşitli yerlerinde mücadele eden yaşam savunucuları ve Aydın’da JES’e karşı nöbet tutan Kızılcaköylüler de katıldı.

Başköylülere EGEÇEP bileşeni Ege’nin çeşitli yerlerinde mücadele eden yaşam savunucuları ve Aydın’da JES’e karşı nöbet tutan Kızılcaköylüler de katıldılar. Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam Başköylülerin zafer şenliğinin ikinci bölümü ile Evrensel Web Tv’de.

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…