Özgür Denizli

TFF’den Selahattin Aydoğdu’ya kınama

TFF ve Galatasaray yönetimleri Selahattin Aydoğdu’yu kınadı: İhraç kararı alınıncaya kadar Galatasaray tesislerine alınmaması için gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu, yönetim kurulunda yedek üye olarak bulunan Selahattin Aydoğdu’nun bugün bazı basın organlarına yansıyan açıklamalarına istinaden bildiri yayınladı.

TFF’nin resmi sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı: ”TFF Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Aydoğdu’nun bugün bazı medya organlarına sorumsuzca yapmış olduğu açıklamaları üzüntüyle karşıladık ve hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Özellikle konuyla ilgili hukuki süreç devam ederken yapılan bu uygunsuz açıklamaların Türkiye Futbol Federasyonu’nu kesinlikle bağlamadığını önemle ifade etmek isteriz. Türkiye Futbol Federasyonu ile hiçbir şekilde bağdaşmayan bu tutum ve davranışları, federasyonumuz bünyesinde görmek istemediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

BİR KINAMA DA GALATASARAY CEHPESİNDEN 

Galatasaray Spor Kulübü, daha önce Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulunan Selahattin Aydoğdu’ya bir kınama mesajı yayınladı. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“TFF Yönetim Kurulu yedek üyesi Selahattin Aydoğdu isimli şahsın bugün bazı medya organlarına Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim hakkında yapmış olduğu sorumsuz ve küstahça açıklamaları esefle ve şiddetle kınıyoruz. Adı geçen şahsın Genel Kurul üyeliğinden tedbirli olarak ihracı ve ihraç kararı alınıncaya kadar Galatasaray tesislerine alınmaması için gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Kaynak: Gazete Duvar

Exit mobile version