Tekstil işçilerinden haklarını almak için imza kampanyası

Salih Tekstil’de çalışırken ücret ve kıdem tazminatları ödenmeden çıkartılan 150 işçi, haklarının ödenmesi talebiyle imza kampanyası başlattı. 

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Seyhan Mahallesi’nde faaliyette olan Salih Tekstil’de çalışan 150 işçi Ramazan Bayramı öncesi işten çıkarılırken; 60 işçi ise işveren tarafından ücretsiz izne gönderilmişti. Ücretlerini ve tazminatlarını alamadıklarını belirten işten çıkartılan işçiler, haklarının ödenmesini talebiyle imza kampanyası başlattı. Ekmek ve Onur Derneği’yle birlikte mücadele eden işçiler, konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Dernek binasında yapılan açıklamada işçiler adına konuşan Muttalip Çagmel, hakları için imza kampanyası başlattıklarını ve sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

‘Farkındalık yaratacağız’

Toplayacakları imzaları Adana Valiliği’ne teslim edeceklerini belirten Çagmel, “Hakkımız olanı alana kadar sesimizi duyuracağımız bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya çerçevesinde gasp edilen haklarımızın bizlere iade edilmesi için mücadele edeceğimizi beyan ediyoruz. Yalnızca kendi haklarımız değil. İşçi sınıfının gasp edilen ve edilmek istenen tüm hakları için farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu süreçte tüm işçi ve emekçileri mücadelemizi büyütmeye davet ediyoruz. Bir arada daha güçlüyüz. Birlikte kazanacağız” dedi.

Kaynak: Yeni Yaşam

İlginizi çekebilir