Rap, Indie, Reggae ve Caz türleri müzisyenlerle ele alınıyor. Söyleşiler Kadıköy’de gerçekleşecek.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) ekim ayında ‘TAKSAV Müzik Söyleşileri’ ile müziği, müziğin türlerini ve bu türlerin dününü, bugününü ve yarınını mercek altına alacak.

6-13-20-27 Ekim tarihlerinde ‘TAKSAV Müzik Söyleşileri’ ile beraber Rap, Indie, Reggae ve Caz türlerinde müzisyenler kendi türlerinin gelişimine dair yorumlarını müzikseverlerle paylaşacak.

MÜZİSYENLERLE REGGAE, INDIE, CAZ VE RAP SÖYLEŞİLERİ

6 Ekim Cumartesi günü, Kamufle ve Elçin Orçun, Rap müziği ele alacak. ‘Yeraltından Yerüstüne Rap’ başlığıyla yapılacak söyleşinin moderatörlüğünü ise gazeteci Burak Abatay üstlenecek. Etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

13 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da, alternatif/indie müziğin önemli temsilcilerinden Nilipek. ve Cihan Mürtezaoğlu, müzisyen ve akademisyen olan Mahmut Çınar’ın moderatörlüğünde ‘Kime Alternatif, Neye Alternatif?’ başlığıyla ‘Üçüncü Yeni’ olarak adlandırılan akımın ve bağımsız müziği konuşacak.

20 Ekim Cumartesi günü, “Komik Günler” grubunun solisti Cihan Çokbilir, Bosphoroots’un solisti Koray Sürücü ve Sudanlı DJ Ahmed El Mahi, Reggae müziğin ruhunu konuşacak. Saat 19.00’da başlayacak söyleşinin moderatörü ise Gencer Arabacı.

27 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek son söyleşide ise gazeteci-müzik yazarı Eray Aytimur’un moderatörlüğünde Caz müzik ele alınacak. Caz vokalisti ve eğitmen Sibel Köse ve Caz gitaristi ve besteci Önder Focan’ın katılacağı etkinlik ise 15.00’te başlayacak.

Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte rezarvasyon zorunluluğu bulunuyor. Katılmak isteyenlerin 0216 346 04 87 no’lu telefondan yer ayırmaları isteniyor. Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sk. No:31, Kadıköy adresinde yapılacak etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Gazete Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…