UEFA, İsviçre’nin Nyon kentinde yaptığı oylamada, Euro 2024’ün ev sahibi olarak Almanya’yı belirledi. Karar 4’e karşı 12 oyla verildi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) Euro 2024’ü Almanya’ya vermesi kararını değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bizim ülke olarak organizasyonlar noktasındaki gücümüz, kalitemiz, standartlarımız, tesislerimiz, statlarımızın kalitesi, yeniliği ortadadır. Bizim bu anlamda ülke olarak kaybettiğimiz hiçbir şey yok” dedi.

UEFA, İsviçre’nin Nyon kentinde yaptığı oylamada, Euro 2024’ün ev sahibi olarak Almanya’yı belirledi. Karar 4’e karşı 12 oyla verildi.

Hükümet kanadından karara ilişkin ilk açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi.

Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Bizim ülke olarak organizasyonlar noktasındaki gücümüz, kalitemiz, standartlarımız, tesislerimiz, statlarımızın kalitesi, yeniliği ortadadır. Bizim bu anlamda ülke olarak kaybettiğimiz hiçbir şey yok.

Bundan sonraki süreçlerde bunlar göz önünde bulundurularak, ülkemizin konukseverliği noktasındaki tecrübeyi EURO 2024 o anlamda kaybetmiştir.

Bu coğrafyada, bu topraklarda bu organizasyonun yapılması bu organizasyon adına çok kazandırıcı bir durum olacaktı. Ancak ifade ettiğim gibi ülkemizin kaybettiği hiçbir şey yok.”

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…