Ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi Türkiye Sineması’nın 60 yılında var olan iki oyuncuya ödülleri, 23 Eylül’de gerçekleştirilecek Altın Koza Film Festivali’nin kapanış gecesinde verilecek.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Cumhuriyetin 100. yılında ”Sinemamızın Yüzü” ödülünü oyuncular Türkan Şoray ve Kadir İnanır’a takdim edecek.

Ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi Türkiye Sineması’nın 60 yılında var olan iki oyuncuya ödülleri, 23 Eylül’de gerçekleştirilecek festivalin kapanış gecesinde verilecek.

Adana Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar başkanlığında düzenlenen Adana Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Menderes Samancılar, Festival Yönetim Kurulu üyeleri, Nebil Özgentürk, İsmail Timuçin, Gökhan Mutlay, Hüseyin Orhan ve Mahmut Göğebakansanatçılara bu özel ödülü verme kararı aldı

Türkan Şoray, 1973’te rol aldığı “Mahpus” filmiyle, 5. Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştı.

İnanır ilk kez, 1973 yılında “Utanç” filmiyle 5. Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü almış, 2011 yılında 18. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün sahibi olmuştu.

Kaynak: Bianet

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…