Sergen Yalçın: Ozan’ı futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yeni transferleri hazır hale getirmelerinin zaman alacağını söyledi. Yalçın, “Ozan Tufan 13 aydır futbol oynamamış. Onu tekrar bu oyuna adapte etmeye çalışıyoruz. Ozan’ı tekrar futbolcu olduğuna biraz daha ikna etmeye çalışıyoruz” dedi.

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında ligi, takımı ve çalışmaları değerlendirdi. Sergen Yalçın, takımın başına geçmesiyle birlikte güzel bir yükseliş yakaladıklarını söyledi.

Yalçın, “Çok müthiş bir yükseliş olduğunu düşünmüyorum. Bir ivme kazandık ama çok arzu ettiğimiz yerde değiliz. Şu anda ligin en kritik dönemi. Çünkü bundan sonraki süreçte herhangi bir kaybın telafisi olmayacak. İyi başlangıçlar, bir iki haftalık süreç için iyi ama bizim için önemli olan bunun devamının gelmesi. Konumumuz hâlâ riskli bir yerde. Ligin kalanındaki süreç bizim için çok daha zorlu olacak” dedi.

Lig arasında yapılan transferleri de değerlendiren Yalçın, “İstediğimiz transferleri hemen hemen yaptık diyebiliriz ama şöyle bir sıkıntımız var: Aldığımız oyuncular çok hazır değil. Onları hazırlamak zaman alacak. Sural 1 aydır antrenman yapmamış, o da gerideydi. Yeni yeni takıma uyum sağlıyor” diye konuştu.

Fenerbahçe’den kiraladıkları Ozan Tufan’ın da uzun süredir sahalardan uzak olduğunu belirten Yalçın, “Ozan Tufan’ın durumunu zaten biliyorsunuz, 13 aydır futbol oynamamış, çok dışarıda kalmış bir futbolcuydu. Onu tekrar bu oyuna adapte etmeye çalışıyoruz. Ozan’ı tekrar futbolcu olduğuna biraz daha ikna etmeye çalışıyoruz. Steven’ı aldık o da 6 aydır futbol oynamayan birisi. Obi’yi aldık en son o da sakatlık yaşadı, 1 aydan beri sakatlık geçiriyor. Onun da dönmesi 2-3 haftayı bulacak” diye konuştu.

‘GÖZTEPE TARAFTARI BÜYÜK BİR İTİCİ GÜÇ’

Takım kadrosu hakkında da konuşan Sergen Yalçın, “Zor iki deplasmana gideceğiz. Bu hafta Göztepe maçı çok zor olacak diye düşünüyorum. Göztepe güçlü bir takım, oyunsal olarak iyi bir karakter ortaya koyuyorlar. Arkalarında ciddi bir taraftar var büyük bir itici güç. İnanılmazlar”

‘SKOR ALMALARINI İSTİYORUZ’

Ligi ve çalışmaları da değerlendiren Sergen Yalçın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Trabzon deplasmanı zor, ondan sonra oynayacağımız maçlar var, hiçbiri kolay değil. Bu süreçte oyuncularımızı hazır tutmaya çalışıyoruz. Skor almalarını istiyoruz, son oynadığımız maçlar da iyiydi. Bunun yanında bir gerçek var ki Göztepe ve Trabzon gibi önemli deplasmanlar var. Bu maçlardan alacağımız skorlar bizim bundan sonraki bakış açımızı, ligi nerede bitirebiliriz bunların donelerini verecek.”

‘FUTBOLCULUĞUMUN KONUŞULMASI BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR’

Kendisiyle ilgili futbolculuk yıllarından eleştiri geldiğini ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirten Sergen Yalçın, şunları söyledi:

“Hâlâ futbolculuktan kalma yaşantım ön planda tutuluyor. Bu beni çok rahatsız ediyor. Ben futbolu bırakalı 10 yılın üzerinde oldu ve hâlâ futbolculuğum konuşuluyor. Ben teknik direktörlük ve yöneticilik yapıyorum. Bunların konuşulması sağlıklı değil. Farklı bir iş yapıyoruz. Yıllardır çalıştığımız takımların hepsi aynı pozisyonda olduğu için hep stresli ve zor sezonlar yaşıyoruz. Bu da bize çok ağır geliyor. Bu işten çok zevk almıyoruz ama işimiz bu. Biz çalıştığımız sezonlarda başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Ben hiç yardımcı antrenörlük yapmadım. Bu da hiç kolay değil. Bu da bana ve ekibime çok tecrübe kazandırdı. Çalıştırdığım yaklaşık 6 takım oldu. Bu tecrübeyi bu takımlarda kazandık.”

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir