Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş istifa edeceği iddiasının doğru olmadığını belirtti. Güneş, “İnsanların zihnini bulandırmaya yönelik bu tip yalan haberlere özellikle taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini bekliyorum” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, istifa edeceği iddiasını yalanladı. Güneş, söz konusu haberleri “algı oluşturma amaçlı” olarak nitelendirildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-3’Lük skorla sona eren Fenerbahçe derbisinin ardından istifa edeceği iddiası hakkında yazılı açıklama yaptı. İddiayı yalanlayan Güneş’in açıklaması şöyle:

ALGI OLUŞTURMA GAYRETLERİ GÖRÜYORUM: Fenerbahçe ile oynadığımız müsabaka sonrasında her zamanki gibi, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bazı gayretlerin olduğunu görmekteyim… Öncelikle, nereden senaryolaştırıldığını ve kimlerce sahnelendiğini bildiğim bu art niyetli eylemlerin işimi yapma noktasında şahsıma herhangi bir engel teşkil etmeyeceğinin bilinmesini isterim.

ART NİYETLİ ÇEVRELERCE YÖNLENDİRİLEN BİR BASIN MENSUBU: Fenerbahçe maçının ardından, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nden ayrılırken devletimizin güvenlik güçleriyle sadece uyarı amaçlı yapmış olduğum konuşmanın, yine devletimizin bir başka kurumunun mensuplarınca sanki taraftarımızla aramızda bir sorun yaşanmış gibi yansıtılması gerçekle bağdaşmamaktadır… Yine, kaos oluşturmak amaçlı, aynı art niyet sahibi çevrelerce yönlendirilen bir başka basın mensubunun, kimden geldiği belli olmayan sözde duyumlara dayanarak gündeme getirdiği istifayı düşündüğüm iddiası tamamen yalandır…

SORUYU CEVABA DEĞER CİDDİYETTE BULMADIM: Aynı basın mensubu niyetindeki soruyu maç sonrası bana yöneltmiş ancak soru, tarafımdan cevaba değer ciddiyette bile bulunmamıştır… Tavrım ortadayken aynı kişinin ekranlarda bu konudan bahsetmesinin arkasındaki asıl hedef sağduyulu herkesin malumudur… İnsanların zihnini bulandırmaya yönelik bu tip yalan haberlere özellikle taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini bekliyor, ısrarla tavırlarından vazgeçmeyenlerle ilgili mücadelemin, doğru bilgilendirme yöntemiyle süreceğinin bilinmesini istiyorum…

Kaynak: DUVAR

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…