Selçuk’tan “eğitimi yapay zekayla destekliyoruz” açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kocaeli’nde katıldığı robotik kodlama atölyesi açılışında “Uzaktan öğretimde canlı ders yapabilme kapasitesi olan birkaç ülkeden biri olmakla gurur duyuyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan Kocaeli Robotik Kodlama Atölyeleri Projesi (KODELİ) kapsamında 97 okulda kurulan kodlama atölyesinin Bilim Merkezi’nde düzenlenen açılış toplantısına katıldı.

Andolu Ajansı (AA)’da yer alan habere göre; Selçuk, konuşmasında “Büyük bir kırılma geliyor. Bu kırılma aslında bir medeniyet kırılması manasına da geliyor. Sadece teknolojideki bir dönüşümden bahsetmiyoruz. Buna hazır olmak, bunun için gereken koşulları hazırlamak bizim gelecek nesillere borcumuz” dedi.

Selçuk, şöyle devam etti:

“Çağrı merkezimiz Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da düzenlenen dünya çapındaki bir yarışmada dün ikincilik ödülü aldı. Bunun için de mutluyuz.

Akademik muhtevayı yapay zekayla destekleme konusunda da dünyadaki birkaç ülkeden biriyiz.

Uzaktan eğitim meselesi gündeme geldiğinde hemen harekete geçerek üç televizyon kanalı kurmak, dünyadaki uzaktan öğretimde canlı ders yapabilme kapasitesi olan birkaç ülkeden biri olmak ve benzeri hususlarda yüz binlerce öğretmenimizi eğitime alarak gerçekten büyük bir adım atmış olduk. Bununla gurur duyuyoruz”

Kaynak: BİANET

İlginizi çekebilir