Tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, bugün saat 11.00’de HDP sosyal medya hesapları üzerinden miting konuşması yapacak.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, bir ilke imza atacak! Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün miting yapacağını duyurdu.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

Herkese günaydın. Sanırım dünyada ilk kez, bir cumhurbaşkanı adayı cezaevinden miting konuşması yapacak. Bugün saat 11.00’de HDP sosyal medya araçlarından sizlere sesleniyorum. Görüşmek üzere…

Demirtaş, mesajında “Herkese günaydın. Sanırım dünyada ilk kez, bir cumhurbaşkanı adayı cezaevinden miting konuşması yapacak. Bugün saat 11.00’de HDP sosyal medya araçlarından sizlere sesleniyorum. Görüşmek üzere…” ifadesini kullandı.

AGİT-PA DEMİRTAŞ’LA GÖRÜŞTÜ

AGİT-PA Seçim Gözlem Heyeti, Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Salahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. AGİT-PA, Demirtaş ile cezaevinde görüşen ilk yabancı heyet oldu.

HDP, Selahattin Demirtaş’ın görüşmede hem kendi tutukluluğuna hem de seçim sürecinde HDP ve muhalefetin karşı karşıya olduğu hak ihlallerine dair görüş ve değerlendirmelerini AGİT-PA Heyeti’ne ilettiğini de kaydetti.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…