Sigara Vergileri Değişti

Sigaralarda uygulanan 3 farklı vergi oranından ikisine zam yapıldı.

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile tütün ürünlerinin vergilendirilmesinde değişikliğe gidildi. Değişiklik maliye ve para politikasına güçlü destek vereceği değerlendirmesinde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Tütün ürünlerinde nispi vergi yüzde 2,25 puan indirilirken, maktu vergi ve asgari maktu vergi tutarları 0,96 ila 9,5 kuruş aralığında artırılmıştır” dedi.

Bakan Ağbal’ın açıklamasının ardından nispi, maktu ve asgari verginin ne olduğu; ve değişikliğin fiyatlara nasıl yansıyacağı merak konusu oldu. Tahmini olarak 7.5 olan sigara 8,5 TL olacağı , 10 TL üzeri sigaralara ise zam gelmeyeceği tahmin ediliyor.

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam geldi

Zam 1 Temmuz 2018 gece yarısı itibarıyla geçerli olacak.

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam geldi. 1 Temmuz 2018 saat 00.00 itibariyla geçerli olacak ücretlere göre tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 19,20 TL’den 23,30 TL’ye, minibüsler için ise 28,80 TL’den 34,90 TL’ye yükseldi.

Kredi kartı faizleri değişti

Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,52, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı ise yüzde 2,12 oldu. Değişiklik önce azami gecikme faiz oranları Türk lirası için yüzde 2,34, yabancı para için yüzde 1,97 seviyelerindeydi.

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…