Savcılık Oyuncu Şenolsun’a “Tacizden” Soruşturma Açtı

Oyuncu Efecan Şenolsun’a oyuncu Elit İşcan’ı “tacizden” soruşturma başlatıldı.

Oyuncu Elit İşcan’ın rol arkadaşı Efecan Şenolsun’un  tarafından tacize uğradığını açıklayıp  Şenolsun hakkında şikayetçi olması üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “basit cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı İbrahim Taner Özkeser’in Elit İşcan, Efecan Şenolsun ve set çalışanlarını beyanlarını almak üzere ifadeye çağırması bekleniyor.

Elit İşcan hakkında

Oyuncu. Sinemaya Reha Erdem’in Beş Vakit filmiyle başladı. Küçük Kadınlar televizyon dizisinde oynadı. 2008’de Reha Erdem’in yönettiği Hayat var filmindeki rolüyle SİYAD ödüllerinde Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı ödülünü aldı.

Gamze Ergüven’in yönettiği Mustang filminde başrol oyuncularındandı.

Dizinin künyesi

Alphan Eşeli’nin yönettiği dizide başrolleri Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç paylaşıyor. Senaryoyu Şamil Yılmaz yazıyor, görüntü yönetmeni Tariel Meliava.

Dizinin yapımcılığını Bubi Film, Ran Film, Braveborn ve İstanbul ’74 üstleniyor.

Ne olmuştu?

Yaşamayanlar” isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan, 25 Ekim 2018 tarihinde rol arkadaşı Efecan Şenolsun’un kendisini taciz ettiğini ifade ederek, avukatı Oya Meriç Eyüboğlu aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Oyuncu Efecan Şenolsun “Beş ay önce Elit İşcan ile aralarında sözlü bir olay yaşandığını, öncesinde iki yakın çalışma arkadaşları oldukları”nı açıklamış ve Elit İşcan’ın açıklamasının asılsız olduğunu iddia etmişti. Şenolsun, “Asıl bu beş aydır bana taciz ve mobbing yapıldı” demişti.

Oyuncular Sendikası bir açıklama yapmış ve İşcan’ın yanında olduğunu belirtmişti. Yine, aynı diziden oyuncular Kenan Bursin ve Birkan Sokullu da, hukuki süreci takip edeceklerini belirtmişti.

 

 

Kaynak : Bianet

İlginizi çekebilir