Buhar kazanının patlaması sonucu işçi Halil Akpınar yaşamını yitirirken, bir işçi ve fabrika sahibi yaralandı.

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde, 2 yıldır faaliyet gösteren iplik ve halı fabrikasında, saat 19.30 sıralarında boya bölümündeki buhar kazanı henüz bilinmeyen nedenle patladı. Patlama sırasında Halil Akpınar olay yerinde yaşamını yitirdi. Fabrikada işçi olarak çalışan Yakup Kalkan ve fabrikanın sahibi Mehmet Üçkardeş yaralandı. Yaralılar, Isparta Şehir Hastanesi ve Yalvaç Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Fabrika, kapatılan Sümer halı Fabrikası’nın makinelerinin Yalvaç Belediyesi’ne hibe edilmesi sonucu 2013 yılında inşa edilmiş, 2016 yılında da Mehmet Üçkardeş tarafından işletmeye açılmıştı. Fabrikada, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için de halılar dokunmuştu.

Hürriyet’in haberine göre, sipariş üzerine külliyede yabancı devlet adamlarının karşılandığı salona serilmek amacıyla üretilen halıların dışında, şirket Çankaya ve Tarabya köşklerinin halılarını da imal etti. Patlamanın gerçekleştiği fabrika, Türk Hava Yolları ile büyük camiler için halı üretimi yapıyor.

 

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…