Ribery’ye altın kaplama et cezası

Franck Ribery, altın kaplamalı et yediği videoyu paylaştı. Kulübü futbolcuyu cezalandırdı.

Bayern Münih’in Fransız oyuncusu Franck Ribery, Nusret Gökçe’nin Dubai’deki restoranında yediği altın kaplamalı etten sonra kendisine gelen eleştirilere küfür ve hakaret içeren yanıtlar verdiği için kulüp tarafından cezalandırıldı.

35 yaşındaki futbolcu ‘insanların kendisini kıskandığını’ söyledi ve ‘kinci insanlara’ hiçbir şey borçlu olmadığını söyledi. Alman kulüp Bayern Münih’in sportif direktörü Hasan Salihhamidzic, Ribery’ye ne kadar ceza verildiğini söylemedi ama cezanın ‘ağır olduğunu’ ifade etti.

Pazar günü gazetecilere konuşan Salihamidzic, “Kabul edemeyeceğimiz bir rol model ve oyuncu olarak Franck, kullanmaya hakkı olmayan ifadelerde bulundu” dedi. Salihamidzic, “Franck’le uzun uzun konuştum ve ona ağır bir ceza vereceğimizi söyledim, kabul etti” diye konuştu. Tüm dünyada ‘Salt Bae’ olarak bilinen Nusret restoranlarının sahibi Gökçe, Ribery’ye üzeri altın kaplı büyük bir eti, özel şovuyla sundu. Etin yaklaşık 340 dolar olduğu belirtiliyor.

‘RIBERY RESTORANDA HİÇBİR ÖDEME YAPMADI’

Videoya tepki gösterenler sunumun ‘çok gösterişli’ olduğu eleştirisi yapıyordu. Ribery bir sosyal medya paylaşımında “Benim başarım, her şeyden önce Allah, ben ve bana inanan sevdiklerim sayesinde geldi” dedi. Ribery, medyayı da yaptığı hayır işlerini görmezden geldikleri için eleştirdi.

Fransız futbolcu kazandığı parayı istediği gibi harcamakta özgür olduğunu dile getirdi. Kulübün sportif direktörü ise ‘Ribery’nin videonun çekildiği gün restorana davetli olarak gittiğini ve hiçbir ödeme yapmadığını’ söyledi.

Kaynak: Duvar

İlginizi çekebilir