Renta ve Doruk fabrikalarında kadro hakkı ve çalışma koşulları için iş bırakan işçiler, patrona 11 maddede taleplerini iletti, taleplerinin karşılanmaması halinde eylemlerin süreceğini söyledi

Eskişehir’de Candy Grup bünyesindeki Renta ve Doruk fabrikalarında patronun sadece 35 sözleşmeli işçiyi kadroya alacağını söylemesi ve işçiler üzerindeki iş yükünü artırmasına karşı DİSK/Birleşik Metal-İş üyesi işçiler yarım saatlik iş bırakma eylemine başlamış, taleplerinin karşılanmaması halinde eylemlerini artırarak sürdürme kararı almıştı.

Evrensel’in haberine göre; işçilerin eylemleri hızla sonuç almaya başladı. Candy patronu, Birleşik Metal-İş temsilcileri ile görüşme talebinde bulundu.

Sendika temsilcileri, sözleşmeli işçilerin kadroya alınması, işçiler üzerindeki baskının ve iş yükünün sonlandırılması, yemek ve servislerin iyileştirilmesi gibi taleplerin olduğu 11 maddelik bir metni patrona iletti. İşçiler, taleplerinin kabul edilmemesi halinde eylemlerin dozunun artarak devam edeceği mesajını da yineledi.

Sendika.Org

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…