Evrakta sahtecilik soruşturmasında Ankara’da 21 doktor gözaltına alındı. Gözaltıların, organize suç örgütü hükümlüsü Alaattin Çakıcı’nın aylarca hastanede kalmasını sağlayan ve sonradan standartlara uygun olmadığı tespit edilen sağlık raporu soruşturmasıyla ilgili olduğu belirtiliyor.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Yüksek İhtisas Hastanesi’nde evrakta sahtecilik iddiası üzerine başlatılan soruşturmada önemli gelişmeler yaşandı. Soruşturma kapsamında harekete geçen Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, evrakta sahtecilik yaptıkları ileri sürülen ve aralarında eski başhekim T.A.’nın da bulunduğu 21 doktoru gözaltına aldı.

Doktorların emniyetteki işlemleri sürerken, gözaltıların Alattin Çakıcı’ya sahte sağlık raporu verilmesiyle ilgili olabileceği belirtiliyor.

Türk Tabipler Birliği (TT) tarafından incelenen söz konusu ‘belge’nin içerik ve şekil olarak tıbbi rapor olmaktan çok uzak olduğu belirtilmiş ve Sağlık Bakanlığı’ndan konunun aydınlığa kavuşturulması talep edilmişti.

‘YİNE DE HER ŞEYİ ALLAH BİLİR!’

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nce 22 Haziran günü hazırlanan ve Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen ‘süresiz sağlık kurulu’ raporunda, Alaattin Çakıcı’nın değişik türde 16 hastalığının bulunduğu, bu hastalıklardan 6’sının ölümcül düzeyde olduğu öne sürülmüştü.

Raporun açıklama bölümünde, şu ifadelere yer verilmişti: “Çakıcı’nın hastalıklarından dolayı hayatını kaybetme olasılığı yüksektir. Bu nedenle birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü derecedeki akrabaları ve yakın arkadaşlarıyla haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali açısından aynı zamanda helalleşme açısından sürekli bu zaman dilimleri arasında kendi istediği isimlerle kişi ve sayı adeti koymadan kendisi için bu ziyaretler hastalıkların kontrol edilebilmesi ve morali açısından hastayı yeniden hayata bağlayabilir. Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapabilir.”

Kaynak: Gazete Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…