Avrupa Atletizm Şampiyonası 200 metre erkekler finali, bu akşam koşuldu. Ramil Guliyev, 19.76’lık derecesiyle Avrupa şampiyonu oldu.

Avrupa Atletizm Şampiyonası 200 metre erkekler finalinde milli atlet Ramil Guliyev, 19.76’lık derecesiyle Avrupa şampiyonu oldu. Milli atlet Ramil Guliyev, kendisine Türkiye rekorunu da kırdı.

200 metre erkekler finalinde 6 numaralı kulvarda yarışan Ramil Guliyev, 19.76 ile finişe ilk sırada ulaştı. Türkiye rekorunu 0.12 saniye geliştiren Guliyev, Konstantinos Kenteris’e ait 2002’den kalma şampiyona rekorunu da 19.85’ten 19.76’ya indirdi. Guliyev’in bu derecesi, Avrupa’da Pietro Mennea’nın rekorundan sonra en hızlı ikinci derece oldu.

FENERBAHÇE’DEN TEBRİK

Ramil Guliyev’in takımı Fenerbahçe Spor Kulübü de milli atleti tebrik etti. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Berlin’de gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 200 metre finalinde piste çıkan Fenerbahçeli Milli atletimiz Ramil Guliyev yarışı 19.76‘lık derecesiyle ilk sırada tamamlayarak altın madalyanın sahibi oldu. Ülkemizi ve camiamızı bir kez daha gururlandıran başarılı sporcumuz Ramil Guliyev’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” denildi.

https://www.youtube.com/watch?v=OGdyNHTLaOU

Kaynak: Gazete Duvar

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…