Pentagon’dan kontrollü çekilme açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı, Suriye’den kontrollü çekilme kararının koalisyona verilen desteğin bundan sonraki aşaması olduğunu açıkladı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD’nin bundan sonra Suriye’de koalisyona vereceği desteğin, askerlerinin bu ülkeden kontrollü şekilde çekilmesine yönelik olacağı açıklandı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından, Suriye’den çekilme kararına ilişkin paylaşımda bulunuldu.

Bakanlığın paylaşımında, “ABD’nin Suriye’de koalisyona verdiği desteğin bundan sonraki aşaması, birliklerimizin güvenliğini ve korunmasını sağlamak için mümkün olan tüm önlemleri alırken kasıtlı, iyi düşünülmüş, karşılıklı destekleyici ve kontrollü bir şekilde geri çekilmedir” denildi.

Amerikan medyasındaki çekilme iddialarını ilkin yalanlayan Pentagon, Beyaz Saray’ın yazılı açıklamasının ardından ABD’nin çekilme sürecine girdiğini ifade eden bir açıklama yayımlamıştı.

U.S. Dept of Defense

@DeptofDefense

The next phase of US support to the ‘s operation in is a deliberate, well thought-out, mutually supportive, and controlled withdrawal of forces while taking all measures possible to ensure our troops’ safety and protection.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir