Sayıştay raporlarında Pamukkale Belediyesi’nin iştiraki olan Paktaş Organizasyon’da gerçekleşen usulsüzlükler ortaya çıktı.

AKP’li Denizli Pamukkale Belediyesi’nin iştiraki olan Paktaş Organizasyon’da gerçekleşen usulsüzlükler, Sayıştay raporuna yansıdı. Rapora göre; şirkette genel müdürün bile sözleşmesi yok. İhalesiz yapılan akaryakıt alımında parasal sınır aşıldı. Yapılan gazete tasarımını ve basımını Pamukkale Belediyesi beğenmeyince de boşuna para harcandı, gazeteler elde kaldı.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre, Sayıştay’ın Paktaş Organizasyon’a dair denetim raporunda öne çıkan başlıklar şöyle: Sözleşmesiz genel müdür istihdam edilmiş. İhalesiz akaryakıt alımında limit aşımı gerçekleştirilmiş. Hatalı işe para ödenmiş.

11 BİN 800 LİRA PARA ÖDEDİLER, YAPILAN İŞİ BEĞENMEDİLER

Şirkette çalışan işçilerden, aralarında Genel Müdür’ün de bulunduğu 10 personel, iş sözleşmesi imzalanmadığı halde istihdam edildi. Şirketin akaryakıt alımlarında limit olarak belirlenen 58 bin 555 TL aşıldı. Şirket, Pamukkale Belediyesi ile aylık 10.000 adet olmak üzere üç ay süreli toplamda 30 bin adet, “Pamukkale’den Gazetesi”nin tasarımı, basımı ve dağıtımı için sözleşme imzaladı. Bu işin ilk kısmı için de Şirket tarafından yerel bir firmaya 10 bin adet gazete için 11 bin 800 TL tutarında ödeme yapıldı. Ancak firmadan alınan bu gazeteler, Belediye tarafından beğenilmedi ve bu iş için Belediye tarafından Şirkete herhangi bir ödemede bulunulmadı. Şirketin faaliyet kapsamı dışında olan bu iş neticesinde hem 10 bin gazete elde kaldı, hem de fuzuli bir harcama yapılarak şirket zarara uğratıldı.

Kaynak: Evrensel

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…