Özlem Akdurak, Dünya Yelken Federasyonu Başkan Yardımcılığı’na seçildi

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, 128 ulusal federasyon arasından 77 ülkenin oyunu alarak Dünya Yelken Federasyonu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Dünya Yelken Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Türkiye Yelken Federasyonundan yapılan açıklamada, Dünya Yelken Federasyonunun genel kurulunda 128 ulusal federasyonun oy verdiği belirtildi. Özlem Akdurak’ın 77 ülkenin oyunu alarak başkan yardımcılığına getirildiği ifade edildi.

Çin’den Li Quanhai’nin başkanlığa seçildiği ve Özlem Akdurak’ın da yer aldığı yönetimin, 2024 yılına kadar görev yapacağı kaydedildi.

Özlem Akdurak hakkında

1966 Ankara doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Bölümünü (1989) mezunu.

1989-2007 arasında sırasıyla, Türk Ekonomi Bankası ve Demirbank’ta, Demirbank’ı satın almasının ardından HSBC Bank’ta, Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Ege Bölge Müdürü olarak çalıştı. 2007’de yelkenli, katamaran ve motoryat distribütörlükleri bulunan Solo Deniz Yatçılık Şirketi’ni kurduktan sonra, eşi Rebii Akdurak (İZTO Meclis Başkanı) ile birlikte Solo Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nü kurarak, yönetime seçildi.

2016’da ise Türkiye Yelken Federasyonu (TYF)’nun seçimlerinde, en çok oyu alarak başkanlık koltuğuna oturdu. 2004’te kadın arkadaşları ile kurduğu “Safinaz” yelken ekibi ve aynı isimli tekne ile, yat sınıfında yarışıyor.

Kaynak: BİANET

İlginizi çekebilir