Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın esnaf ziyareti sırasında yakınlarının saldırısı sonucu 4 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin sosyal medya hesabından paylaştığı haber ve yorumları nedeniyle hakkında soruşturma açılan Özgürüz muhabiri Sedat Sur, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Sosyal medya paylaşımları nedeniyle “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını alenen aşağılama” iddiasıyla ifadesi alınan Sur, ardından serbest bırakıldı.

Hakkında açılan soruşturmayı Twitter hesabından duyuran Sur, polisin evine kadar gelerek kendisini ifadeye çağırdığını kaydetti.

“Gazetecilik yapmaya devam edeceğiz”

İfade verme işlemi öncesinde Özgürüz’e açıklamalarda bulunan Sur, paylaştığı haberlerin gazetecilik faaliyeti olduğunu belirten Sur, yorumların ise görevini ihmal eden devlet kurumlarına bir yurttaş ve gazeteci olarak görevlerini hatırlatmak ve bir yanlışı göstermek amacıyla yaptığını, paylaşımlarının arkasında olduğunu söyledi. “Biz, işimizi, gazeteciliği yapmaya devam edeceğiz” diyen Sur, “Dayanışmanın, birlikte olmanın, birbirini yalnız bırakmamanın önemini bir kez daha görmüş olduk. Herkese teşekkür ediyorum. Dayanışmayla her şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum” sözleriyle dayanışma mesajı verdi.

Kaynak: Sendika.Org

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…