Özgür Karabulut’tan mektup var: İşaret fişeği yakılmıştır artık

Devrimci Yapı, Yol ve İnşaat İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) Genel Başkanı Özgür Karabulut, tutuklu bulunduğu cezaevinden gazetemize bir mektup gönderdi.

4 Ekim günü, Beşiktaş’ta bulunan DİSK Genel Merkezinden çıktığı sırada, jandarma tarafından gözaltına alınan ve bir gün sonra tutuklanan Dev Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, gazetemize gönderdiği bir mektupla, destek veren herkese selamlarını iletti.

‘’Gazete Fersude Kollektifi Emekçilerine’ başlığıyla yazdığı mektubunda ‘’Mücadeleci 3 sendika olarak yıllardır bu gerçeği anlatmaya çalışıyor, ‘İnşaat işçisi köle değildir’ dediğimizde yer yer ‘abartmayın, bu kadar da değil, bu ülke de kırıntıları bile olsa iş kanunu var’ deniliyordu.’’ Diye belirten Karabulut, inşaat işçilerinin bu yalanı da ortaya çıkarttığını belirtti.

‘’Sıradan bir inşaat işçisi ve mücadeleci bir sendikanın genel başkanıyım’’ diyen Özgür Karabulut,  ‘’İnşaat işçisinin köleliğe isyanı bastırılamaz, işaret fişeği yakılmıştır artık’’ diye bitirdiği mektubunda destek verenlere selamlarını iletti.

 

 

Kaynak : Gazete Fersude

İlginizi çekebilir