Yunan ekip, ezeli rakibi Panathinaikos karşısında sahaya çıkmayı kabul etmemişti

Yunan basketbolunun önde gelen takımlarından Olympiakos, Yunanistan Basketbol Ligi yönetimi tarafından küme düşürüldü. Olympiakos, Yunanistan Basketbol Ligi Play-Off serisi ilk maçında ezeli rakibi Panathinaikos karşısında sahaya çıkmayı reddetmişti.

Eurohoops’un aktardığına göre yapılan açıklamada Olympiakos’un küme düşürülme sebebi olarak şu ifadelere yer verildi: “Ligde bir playoff maçına çıkılmaması ve bu sebeple playoffların kalan kısmından elenerek cezalandırılması. Takımın bu sezon aldığı sonuçlar geçersiz sayılacak, değiştirilemeyecek ve lig, sezona kalan takımlar ile devam edecek. Olympiakos, sezonu son sıralarda bitiren takımlardan sonra son sırada kabul edilecek ve bu sebeple ikinci lige düşürülecek.”

Kırmızılılar, Pazartesi günü oynanması gereken playoff serisi ilk maçında Panathinaikos‘a karşı sahaya çıkmayı reddetmişti.

Sezon içinde de Panathinaikos‘a karşı oynanan bir maçta hakemlere olan tepkileri nedeniyle mücadelenin ikinci yarısına çıkmamışlardı.

Bilindiği üzere Olympiakos, gelecek sezon Adriyatik Ligi’nde oynamak için başvuru yaptı. Konu hakkında sonucun ne olacağı ise henüz belirsiz vaziyette.

Kaynak: T24

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…