Ölüm tehditleri alan genç kadından çağrı: Can güvenliğim yok, sesimi duyun

Kendisini yaklaşık 1 yıldır taciz eden Emir Öztürk isimli tacizci tarafından ölüm tehditleri içeren mesajlar aldığını söyleyen genç kadın, “Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun” dedi.

Bengi Ekin Sarı adlı genç bir kadın kendine ölüm tehditlerinde bulunan Emir Öztürk isimli tacizciye karşı sosyal medya hesabı üzerinden yardım çağrısı yaptı. Kendisini yaklaşık 1 yıldır taciz eden erkek tarafından tehdit mesajları aldığını belirten kadın, “Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun” dedi.

Konuyla ilgili defalarca kez yargı yoluna gittiğini ancak bir sonuç alamadığını da vurgulayan Sarı, “Hukuki süreç yavaş, koruma kararları etkisiz” diyerek yardım talep etti.

‘DOSYA ÜZERİNE DAVA AÇILIYOR ANCAK HİÇBİR İLERLEME YOK’

Emir Öztürk adlı erkeğin sosyal medya ve telefondan kendisine gönderdiği tehdit mesajlarını kendi hesabından paylaşan Sarı, ilk paylaşımında şunları söyledi: “Bir yıldır süren ölümle tehdit – cinsel taciz davam var. Dosya üzerine dosya açılıyor ancak hiçbir ilerleme yok. Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun.”

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Bengi Ekin Sarı@Bengiekinsari

Bir yıldır süren ölümle tehdit – cinsel taciz davam var. Dosya üzerine dosya açılıyor ancak hiçbir ilerleme yok. Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun. @KadinCinayeti @FemicideMap @kadincinayetler

1,764 people are talking about this

Sarı, Emir Öztürk’ün yazdığı mesajların ekran görüntüsünü paylaşırken, “Bir yıldır bu tehdit ve hakaretlere maruz kalıyorum. Hukuki süreç yavaş, koruma kararları etkisiz. Bütün bu mesajları dava dosyasına iliştirdik. Mart ayında biri Bakırköy Adliyesi biri Küçükçekmece Adliyesi olmak üzere iki ayrı duruşma var. Sadece dosya üzerine dosya açılıyor, başka hiçbir şeyin olduğu yok” bilgilerini verdi.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Bengi Ekin Sarı@Bengiekinsari

Bütün bu mesajları dava dosyasına iliştirdik. Mart ayında biri Bakırköy Adliyesi biri Küçükçekmece Adliyesi olmak üzere iki ayrı duruşma var. Sadece dosya üzerine dosya açılıyor, başka hiçbir şeyin olduğu yok.

1,665 people are talking about this

Emir Öztürk adlı erkek, Sarı’nın Twitter paylaşımlarına da tehdit içerikli cevaplar yazmayı sürdürdü. Bunun üzerine Sarı, son olarak “Korkmuyorum” yazdı. Sarı’ya binlerce destek tweeti geldi.

Bengi Ekin Sarı@Bengiekinsari

Korkmuyorum

TACİZCİ, KENDİNİ ‘BEN BU MESAJLARI DALGA GEÇME AMACIYLA ATTIM’ DİYEREK KORUMAYA ÇALIŞTI

Emir Öztürk ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda “Ben bu mesajları dalga geçme amacıyla attım. Travmatik boyutta takıntı ve dürtüselliğini kontrol edememe rahatsızlığıyla tanılandım. Halen psikolojik tedavi görüyorum. Bengi Ekin Sarı liseden edebiyat hocamdır. Saygısızca olduğunu düşündüğüm bazı davranışlarını takıntı yaptım ve kendisine dalga geçme amaçlı mesajlar atmaya başladım. Amacım ne olursa olsun attığım mesajlar kabul edilemez… Ekin hocamdan özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : ileri Haber

 

İlginizi çekebilir