Öğrenci İnisiyatifi: YÖK de Saray da yıkılacak!

12 Eylül Darbesinin ürünü YÖK’ün kuruluşunun 39. yılında Öğrenci İnisiyatifi, “YÖK de Saray da yıkılacak” başlığı ile bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Söz, yetki ve karar üniversitenindir. YÖK varsa özgürlük yok!” denildi.

12 Eylül Darbesi’nin ürünü olarak kurulan YÖK’ün bugün 39. yılı.

Öğrenci İnisiyatifi tarafından  “YÖK de Saray da yıkılacak” başlığı ile bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “AKP döneminin bir dizi yasakçı düzenlemesi ve uygulamasıyla saraya bağlı bir kurum haline gelen YÖK’ün kuruluş tarihinde demokratik üniversite talebimizi yineliyor; parasız, bilimsel laik ve anadilde eğitim hakkımız için kampüslerden sokaklara bulunduğumuz her yerde mücadeleyi yükselteceğimizi söylüyoruz. Söz, yetki ve karar üniversitenindir. YÖK varsa özgürlük yok!” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı için TIKLAYIN

Öğrenci İnisiyatifi üyeleri aynı zamanda Söğütlüçeşme Köprüsü’ne “YÖK varsa özgürlük yok! YÖK kapatılsın” yazılı bir pankart astı.

 

Üniversite öğrencileri, YÖK’ün kuruluşunun 39. yılında “eğitimde eşitsizliğe ve geleceksizliğe karşı mücadeleye” diyerek buluşma çağrısı yaptı. Üniversite öğrencileri bugün saat 17.00’da Kadıköy Beşiktaş İskelesi önünde bir araya gelecek.

 

Kaynak: SiyasiHaber

İlginizi çekebilir