Türkiye’nin ilk amatör tiyatro şenliği olan ODTÜ Tiyatro Şenliği 19 Nisan’da başlıyor. Festival, ‘Yuvarlak Kafalı-Sivri Kafalılar’ ile perde açacak, 28 Nisan Pazar günü ise ‘Şahmaran’ oyunu ile sona erecek

Türkiye’nin ilk amatör tiyatro şenliği olan ODTÜ Tiyatro Şenliği 19-28 Nisan tarihleri arasında 27 farklı oyunla tiyatro takipçileriyle buluşacak. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Tiyatro Şenliği, 19-28 Nisan arasında, 27 farklı oyunla Ankaralı sanatseverleri ağırlayacak. 1966 yılından bu yana yurt içinden ve yurt dışından amatör ve alternatif tiyatrocuların katılımıyla gerçekleşen Tiyatro Şenliği her yıl olduğu gibi bu yıl da ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde düzenlenecek.

‘Yuvarlak Kafalı-Sivri Kafalılar’

Şenlik kapsamında 27 farklı tiyatro oyunu sergilenirken, tüm oyun, söyleşi ve atölyelere ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek. Şenliğe katılmak isteyenler biletleri 17 Nisan tarihinden itibaren ODTÜ Kütüphanesi’nin önünde açılacak olan stanttan ya da Kızılay Evrensel Kitabevi’nden temin edebilecekler. 19 Nisan Cuma günü saat 20.00’da ODTÜ’lü oyuncuların “Yuvarlak Kafalı-Sivri Kafalılar” oyunu ile başlayan şenlik, 28 Nisan Pazar günü 20.30’da yine ODTÜ’lü oyuncuların “Şahmaran” oyunuyla son bulacak.
Kaynak: YENİ YAŞAM
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…