ODTÜ Rektörlüğü’nden ‘yerel seçim yasakları’

ODTÜ Rektörlüğü elektronik posta göndererek yeni dönem kriterlerini duyurdu.

ODTÜ yönetimi yerel seçimlere kadar eğitim ve araştırma ortamına zarar vereceği iddiasıyla üniversite dışındaki herhangi bir topluluğun; panel, etkinlik ve toplantılarına izin verilmeyeceğini duyurdu.

19 Aralık cezaevi katliamları, kriz ve Sarı Yelekliler’le ilgili üç ayrı etkinliğin engellenmek istenmesi ve kampüste polislerin hazır bulundurulmasının ardından ODTÜ Rektörlüğü elektronik posta göndererek yeni dönem kriterlerini duyurdu. Gönderilen elektronik postada yerel seçimler öncesinde üniversite dışından siyasi parti, topluluk, kurum ve kuruluşlar ile üniversite bünyesinde resmi topluluk olmayan gruplar tarafından yapılmak istenen panel ve/veya toplantılara izin verilmeyeceğini bildirildi. Gerekçe ise eğitim ve araştırma ortamına zarar vermemek olarak gösterildi.

ODTÜ Rektörlüğünün gönderdiği elektronik posta şöyle: “Ülkemizin içinde bulunduğu seçim süreci boyunca üniversitemiz dışından siyasi parti, topluluk, kurum ve kuruluşlar ile Üniversitemiz bünyesinde resmi topluluk olmayan gruplar tarafından yapılmak istenen panel ve/veya toplantılara izin verilmeyecektir. Üniversitemiz resmi topluluklarından gelen toplantı taleplerinde ise mevcut uygulama devam edecektir.

Üniversitemizin eğitim ve araştırma ortamına zarar vermemek için mensup ve öğrencilerimizin bu konularda gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz.”

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir