Müzik Köyü Dostları’ndan eğitime destek konseri

Türkiye’nin her yöresinden halk müziği eserlerine çok sesli çağdaş yorumlar getiren Müzik Köyü Dostları, köy okullarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenledikleri ikinci konserleri için İstanbul’a gelecek. Etkinlik 27 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konserden elde edilen bütün gelirle köy okullarının ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

Müzik Köyü Dostları ekibinden İstanbul konserine katılacaklar şöyle: İzmir’den Serkan Metin, Sami Hosseini; İstanbul’dan Besey Küşne, Sevil İke Sala, Birgül Sarıgül, Yeşim Kantekin; Kocaeli’den Mustafa Kemal Yılmaz, Murat Sipahioğlu, Özlem Sipahioğlu; Yalova’dan İrfan Kayaş, Murat Gedik; Bursa’dan Saltanat Kaya, Fikriye Soydan; Elazığ’dan Zelal Altuntaş ve Almanya’dan Hümmet Albayrak.

Besteci ve vokalist Merih Aşkın ile çok dilli şarkılar seslendiren Ahura Ritim Topluluğu da destek için sahnede olacak.

Türkiye’nin kültür sanat çevresinde değeri gittikçe artan yardımlaşma, birliktelik ve dayanışma çemberlerine büyük katkılar sunacak olan Müzik Köyü Dostları’nın İstanbul konserinin sponsorluğunda Karaçavuş Köyü Derneği, Sala Müzik, Işık Reisen, Nurgül Tosun Avukatlık Bürosu ve Saz Kursu Hamm yer alıyor.

2017’de Fethiye’de düzenlenen Müzik Köyü etkinliğinde bir araya gelen müzik icracılarının kurduğu Müzik Köyü Dostları, 2018 yılında otizm ve engelli çocuklar yararına İzmir’de müzik dinletisi düzenlemişti.

Kaynak: KÜLTÜRSERVİSİ.COM

İlginizi çekebilir