Basketbol Süper Ligi’nden düşen Muratbey Uşak Sportif, TBL’den çekildi ve A takım faaliyetlerini sonlandırdı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nden geçen sezon bir alt lige düştükten sonra transfer döneminde sessizliğe gömülen Muratbey Uşak Sportif, kulüp faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.

Ligde 5 sezon yer aldıktan sonra Türkiye Basketbol Ligi’ne dönen kırmızı-siyahlı kulübün yarışmacı takımı çekip altyapı organizasyonunu sürdüreceğini bildirdiği açıklamasında, “Kulübümüzün yönetim kurulu toplantısı neticesinde 2018-2019 sezonunda mücadele edeceğimiz TBL’ye katılmama ve A takım faaliyetlerini sonlandırma kararı almış bulunmaktayız. Bu seviyelerde mücadele etmek ciddi bir maddi kaynağa ihtiyaç gerektirmektedir. Ülkemizin bulunduğu şartlar da göz önüne alındığında altyapıdan beslenmeyen, oyuncu kadrosunu tamamen dışarıdan oluşturarak mücadele eden takımların sürekliliğinin olamayacağı kanısındayız” denildi.

AVRUPA’YA KADAR YÜKSELDİ

Uşak’ta bir ilki başarıp kenti Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’nde temsil eden Uşak Sportif, ligdeki 5 yıllık macerasında 2 kez Avrupa kupalarına katıldı. Kırmızı-siyahlılar, FIBA Eurochallenge, Şampiyonlar Ligi ve Europe Cup’ta mücadele etti. Geçen yıl yönetimi Uşak Belediyesine geçen kulüp, kaynak sıkıntısı ve yabancı oyuncuların yükselen maliyetleri nedeniyle kapıya kilit vurdu. Uşak Sportif’in eski yabancılarına borçları da bulunuyor.

ÇEKİLEN TAKIMLAR

Bu sezon şu ana kadar Basketbol Erkekler Süper Lig’de Eskişehir Basketbol, Kadınlar Basketbol Ligi’nde Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Basketbol Ligi’nde: Yeşilgiresun Belediyespor, TB2L’de Mersin Büyükşehir Belediye, Yüksek Çıta, İnegöl Belediye ve TKBL’de Adana ASKİ ile Edirnespor ligden çekilmişti.

Kaynak: Evrensel

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…