Morfest Kadın Partisi: “Topuklarını piste vurmamış tek bir kadın kalmasın!”

Mor Mekan’da birlikte feminist politika üreten, tartışan, dans eden, eğlenen kadınlar dayanışmayı yükseltmek için tüm kadınları 20 Şubat Çarşamba akşamı Taksim Anahit Sahne’de gerçekleşecek olan Morfest Kadın Partisi’ne çağırıyor

2018’de “bir hayal kurduk” diyerek bir araya gelen kadınlar, MorFest’ten aldığı ilhamla, geçtiğimiz aylarda kadınların kolektif çabasıyla Mor Mekan’ı açtı. Mor Mekan’da birlikte feminist politika üreten, tartışan, dans eden, eğlenen kadınlar dayanışmayı yükseltmek için tüm kadınları Morfest Kadın Partisi’ne çağırıyor. 20 Şubat Çarşamba Taksim Anahit Sahne’de gerçekleşecek partide kadınları konserler ve DJ’in yanı sıra sürpriz etkinlikler de bekliyor.

Kadınlar, bir yandan “Hiçbir kadın savunmasız ve yalnız değildir” diyerek haklarına ve hayatlarına yönelik saldırılara karşı mücadele ederken, aynı zamanda kadın kadına eğlenerek ve bir araya gelerek feminist isyanı büyütmenin çağrısını yapıyor.

Saat 21.00’da başlayacak olan partide Blurred Minds’ın yanı sıra, DJ Güdith, DJ Üzüm Derin Solak ve dans performansları gibi etkinlikler de olacak. Partinin amacı o gece topuklarını piste vurmamış, kadın dayanışması için dans etmemiş tek bir kadının dahi kalmaması.

MorFest Kadın Partisi’nin çağrısı şöyle:

Hadi kadınlar, morfest kadın partisi’nde topukları piste vurmaya, dayanışmayı büyütmeye!

Bir hayalle yola çıkmıştık!

O hayal havada raks ederken artık ayakları yere basan bir Mor Mekan’a dönüştü!

Bütün kadınların öznesi olabileceği , içinden geçen her kadının güçleneceği, içerisinde özgün üretimler, feminist çalışmalar yapabileceği ve bu çalışmaları farklı kadın topluluklarına yayabileceği; kendimizi rahat, özgür, eşit hissedebileceğimiz bir yerimiz olsun, tüm kadınların rahatça girebileceği, tüm kadınlara kolayca ulaşabilecek bir mekan oldu…

Öyleyse, tüm kadınları ellerini kuma sokmaya, Morfest Kadın Partisi’nde topukları piste vurmaya çağırıyoruz!

MorFest Kadın Dayanışma Partisinde yan yana gelelim, dans edelim, şarkılar söyleyelim, gülelim, eğlenelim kendimiz için bir şeyler yapalım… Daha güçlü, daha birlikte olalım.

En nihayetinde dans edemeyeceksek bu bizim devrimimiz değildir!

*Etkinliğimiz erkeklere kapalıdır’.

Parti ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilmek için:

www.facebook.com/morkadinfest

www.twitter.com/morkadinfest

www.instagram.com/morkadinfest

https://www.facebook.com/events/280220516005477/

Kaynak: Sendika.Org

 

İlginizi çekebilir