Mor Dayanışma’dan kadınlar, yeni dönem örgütlülüklerine hız vermek ve kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla yaz kampında bir araya geldi.

Mor Dayanışma, “Özgürlük yanı başımızda, ellerimizde, Kadınlar neredeyse orada” sloganıyla yeni dönem örgütlülüklerine hız vermek ve kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla yaz kampında buluştu.

Türkiye’nin çeşitli noktalarından yola çıkan kadınlar, 3-4-5 Ağustos’da Balıkesir Gönen’de bulunan Kemal Türkler Eğitim ve Tatil Tesisleri’ndeki yaz kampında bir araya geldi.

Çocukları veya komşuları ile birlikte kampa katılan çeşitli kesim ve yaştan kadın önce birbiriyle tanıştı.

MA’da yer alan habere göre 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle bir araya gelecek olan kadınlar, kampın ilk gününde farklı dillerde çalan şarkılar eşliğinde halay çekerek dans etti.

Kadınlar, sık sık “Yaşasın kadın dayanışması”, “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa” sloganları attı.

Kadın dayanışma köşesinin de oluşturulduğu kampa bazı kadınlar erbaneleri ile renk kattı.

Kampta, kadınların el emeği ürünlerinin de sergilendiği bir alan yer alıyor.

Tanışma faslının ardından Mor Dayanışma ve Kampüs Cadıları’nın ortaklaşa düzenlediği, “Türkiye’de kadın mücadelesi” adlı panele geçildi.

Mor Dayanışma üyesi kadınlar, kampın son gününde örgütlü mücadeleyi ve kadın dayanışmasını güçlendirme sözü verdi, ayrıca özsavunma atölyelerini güçlendirme kararı aldı.

Mor Dayanışma üyesi kadınların “Özgürlük yanı başımızda, ellerimizde, kadınlar nerdeyse orada” sloganıyla yeni dönem örgütlülüklerine hız vermek ve kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla Balıkesir Gönen’de bulunan Kemal Türkler Eğitim ve Tatil Tesisleri’ndeki 3 günlük yaz kampının sonuna gelindi.

Kampın son gününde sabah saatlerinden itibaren bir araya gelen kadınlar, şarkılar eşliğinde halaylar çekti.

Eğlenceli dakikaların ardından önceki gün yapılan atölyeler sonucunda ortaya çıkan deneyimlerin paylaşıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Kadınların tartışma yürüterek fikir alışverişinde bulunduğu atölyelerde ortaya çıkan somut mücadele pratiklerinin sıralandığı toplantı, kamp kapanış konuşmasıyla son buldu.

“Yolumuz uzun, önümüz açık”

Kapanışta konuşan Mor Dayanışma Sözcüsü Juliana Gözen, kampın son derece verimli geçtiğini belirterek, “Bizim adresimiz kadın dayanışması. Bu kamptan çok şey çıkarttık. Kadınlarla mahallelerde bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Gözen, önümüzdeki günlerde İstanbul Kadın Merkezi kurmayı düşündüklerini de açıkladı. ,

“Öz savunma atölyelerimizi güçlendirerek kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Karanlığa karşı umut kadınlarda. Kampta ortaya çıkan tablo işte tam da bu. Yolumuz uzun ama önümüz açık” diye konuştu.

Konuşmanın ardından kadınlar hep birlikte zılgıtlar eşliğinde “Dünyayı yerinden oynatacağız”, “Yaşasın kadın dayanışması” sloganları attı.

Programdan sonra kampa katılan Mor Dayanışma üyesi kadınlar toplu hatıra fotoğrafı çekti.

Kaynak: Gazete Karınca

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…