Konu popüler. Tesla gibi kuşlarla konuşabiliyor olsaydık auramızda geleni gideni görürdük. Kuş dilini bilmeyen, hemen hemen hiçbir şey bilmeyen biz ne yapacağız? “Süleyman kuş dilin bilir dediler /Süleyman var Süleyman’dan içeri” diyen, diyebilen Yunus Emre de değiliz. Peki, ne yapacağız yahu biz? Şişleri alın, zikire gidiyoruz!

Kendimizi sevdiğimizden oluyor çoğu şey. Hemen yargı üretmeyin, “kendin” dediğin şey ne? Yine Yunus geliyor. “Beni benden sorman, bende değilim / Suretim boş yürür dondan içeri.” Çok ince silikon bir maske kaplı yüzümüz, bunu seviyoruz. Aradan çıkardığında, suretin boş oluyor. Boş oluyorsun. Boş olmak. Ne kadar zor değil mi? Ne kadar çok şey biliyoruz, kendimizi biliyoruz, annemizi babamızı, atalarımızı. Kaplar dolu, sen dolusun. Suretin dolu. Auranda kendinle ilgili yarattığın dönüp duran maskeler var. Şimdi soru soralım.

Aura ne? Ne dönüyor arkadaşım etrafımda. Neler olduğunu bilmek için, bu bilme hali içsel bilme, entelektüel olarak bilme değil, üstatları takip etmek lazım. Üstatlar arayanlar için ekmek kırıntılarını atmış yollara. Bu her yerde, sufilerde, kabalada, şamanizmde, hermetik astrolojide vb. Ezoterizm zaten ekmeğin tamamı ? Tam buğday ekmek isteyenler, hele siz şöyle gelin. Etrafımızda neler olabileceğine yönelik bir ilham geliyor ” Seyir var seyir içinde.” Zaman ve mekan ile ilgili oldukça ilham verici bir hal.

Biz enerji üreten bir mekanizmayız. Mekanizma, çakralar ve torus modeliyle bu işi yapıyor. Daha da derin özellikleri vardır elbette. Etrafımızla direk ilişki içindeyiz, hava kapadığında bile modumuz değişiyor. Kalabalık bir yere girdiğimizde esniyoruz, enerjiler gidiyor. Yanımıza kızgın birisi oturduğunda onun gerginliğe bize geçiyor. Peki, bu işe modern spiritüeller enerji vampirliği diyor. Kendimizi korumamız lazım. Tamam, reçete geliyor.

Eline, beline, diline ve en önemlisi de düşüncene sahip çık. Temiz ol. Ne yarattığına, neyi söylediğine, ne hissettiğine neyi kendine çektiğine çok dikkat et. Yardımda gelir, korunursun da. Entelektüel merkezin enerjisiyle oluşturulan koruma kalkanları var, bunları kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında tuzla son bir su yapabilirsiniz. Bedensel canlılıkta çok önemli. Konu birazcık bizde tohumlansın, sularız ve verimli topraklarda mahsül bile alabiliriz?

Üç merkezli insanın doğru beslenmesi gerekiyor ki besin olalım. Bu fikre biraz bakın bakalım, besin olma ne demek? İnsan neye besin olabilir?

Şu arkadaşlarla bitirelim. Sevap işledikleri bir gerçek.

Ahenkten olmaya.

Kaynak: Gaiadergi-Avni Onur Sevinç

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…